Лабораторна діагностика

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Гематологічні дослідження

Аналіз крові можна розділити на кілька великих груп:

Загальний (клінічний аналіз крові). Це дослідження складу крові - червоної (еритроцити) і білої (лейкоцити) а так само їх співвідношення з плазмою. Завдяки цьому ми можемо визначити чи є анемія, чи є системне запалення і якої вона природи. Це одне з найбільш часто проведених досліджень, так як дозволяє оцінити загальний стан організму.

Біохімічний аналіз крові - дослідження крові на ферменти і органічні (білок, глюкоза), неорганічні сполуки (кальцій фосфор, калій). Біохімічний аналіз крові дозволяє досліджувати функціональний (тобто як орган працює) стан органу. Біохімічний аналіз крові включає в себе велику кількість показників. Ветеринарний лікар вибирає ті, які допоможуть в діагностиці вашого пацієнта.

  • Аналіз крові на наявність збудника (ПЛР) і антитіл на нього (ІФА). Полімеразно-ланцюгова реакція дозволяє визначити наявність вірусу в крові по специфічним для нього дільницях ДНК.
  • ІФА (імуноферментний аналіз) дозволяє визначити наявність антитіл (клітини виробляються імунною системою у відповідь на потрапляння вірусу) в крові. Існує як якісний (так / ні) так і кількісний (кількість антитіл). Для кожного захворювання застосовується або один, або інший (а часто і обидва) методи.
  • Аналіз на кровопаразитів. Дослідження крові на наявність мікрофілярій (дирофіляріоз), бабезіоз (піроплазмоз), лейшманіоз, ерліхіоз і інші. Методика заснована на візуальному визначенні (мікроскоп) включень в клітинах крові.

Наша клініка має власну лабораторію, що дає можливість провести практично весь спектр досліджень в найкоротший час на базі клініки. Це дозволяє максимально швидко встановити діагноз або провести передопераційне обстеження. 

Цитологічні / мікроскопічні дослідження

Мікроскопічне дослідження клітин з уражених ділянок тканин або органів. Дозволяє визначити наявність запалення, його причини (бактерії, дріжджові гриби), виявити атипові клітини (попередній висновок злоякісності новоутворення). Дуже широко застосовується в дерматології та онкології. Також застосовується для визначення оптимального дня в'язки у сук. Більшість цитологічних досліджень проводиться на базі нашої клініки. Мікроскопічне дослідження застосовується для візуалізації більших об'єктів - суперечки дерматофітів (лишай), паразитів (коростявих кліщів), яйця глист та інше.

Дослідження сечі

Це дослідження дозволяє діагностувати захворювання сечового апарату. Проводиться як для вивчення фізико-хімічних властивостей сечі (кислотність, щільність, колір, каламутність) так і для визначення складу - білок, кетони, глюкоза, уробіліноген, гемоглобін. Окремо потрібно відзначити мікроскопічне дослідження осаду (еритроцити, лейкоцити, відмерлі клітини сечового міхура, нирок, сечовивідних шляхів, кристали сечових солей).

Устаткування лабораторії нашої клініки дозволяє провести весь спектр досліджень сечі.

Детальніше в цій категорії: « Офтальмологія Стоматологія »