Рентгенографія

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Отримання зображення базується на тому, що рентгенівські промені проникають через більшість тканин організму частково ними поглинаючись. Власне кажучи, різницю цього поглинання ми і бачимо на плівці - чим слабкіше тканину поглинає випромінювання, тим більше його досягне плівки і тим більше "засвіченим" буде ця ділянка.

Принцип дії рентгенівського апарату

Принципово рентгенівські апарати відрізняються за силою струму, що генерується рентгенівською трубкою. Чим більше сила струму, тим коротший час потрібно для викиду необхідної кількості випромінювання. Це дуже важливо для дослідження рухомих структур - легенів, серця, органів черевної порожнини. Якщо для отримання необхідної кількості випромінювання потрібно виставити великий час, знімок буде розмитим (т.зв. динамічна нерізкість). Ситуацію можна порівняти з фотографією в русі при недостатньому освітленні - знімок буде розмитий. Більшість апаратів в Україні мають силу струму 30-40 мА, що дозволяє знімати кістки (так як вони нерухомі) практично всім тваринам, але отримати якісний знімок грудної клітини крупнішим тваринам такси досить важко.

Якими бувають рентгенівські апарати

За принципом обробки знімка апарати можна розділити на цифрові і ті, що використовують фотоплівку.

При використанні цифрового апарату рентгенівські промені потрапляють на цифровий приймач, який перетворює їх в зображення. Переваги очевидні - швидке отримання зображення та дуже низька собівартість знімка. На жаль в Україні цифрових апаратів високого класу немає (в силу їх позамежної дорожнечі). Доступні в Україні апарати мають занадто низьку силу струму, і досить високу зернистість зображення (що сильно ускладнює дослідження структури суглобів, легенів, внутрішніх органів). Проводити дослідження грудної клітки, черевної порожнини середніх і великих собак досить важко.

Перевага апаратів, що використовують плівку полягає у високій якості знімка (відсутність зернистого вигляду - можливість візуалізувати дрібні об'єкти), вартість потужних апаратів доступна (у сотні разів дешевше ніж цифрові такого ж класу). Недоліки - вимагає часу на обробку знімка (проявлення займає близько 10 хвилин), вимагає використання витратних матеріалів - плівка, реактиви.

На сьогоднішній день, завдяки використанню передових методів рентгенологічне обладнання використовує дуже низьку кількість випромінювання, яке є безпечним як для пацієнта, так і для власників, які фіксують тварин.

У нашій клініці використовується цифровий апарат, що дозволяє робити якісні знімки навіть найбільшим собакам. Рентгенологічна діагностика, як правило, використовується для дослідження грудної клітини, кісток і суглобів.

Детальніше в цій категорії: « Анестезія Офтальмологія »