Стерилізація та кастрація котів та собак

Сам термін «стерилізація» не зовсім точний, так так під ним мається на увазі надання тварині фертильності (нездатності до відтворення). Прикладом таких операцій є перев'язка сім'явиносних проток (вазектомія) у самців, і відповідно перев'язка маткових труб у самок. Практично, такі операції позбавлені сенсу, так як статеві залози не видаляються і гормональний фон залишається незмінним. Але багато під терміном «стерилізація» розуміють безпосередньо видалення статевих залоз. Така операція вже має конкретне практичне значення - позбавити тварину і власника від небажаних наслідків прояви статевої поведінки.

Для чого стерилізувати тварин

Стерилізація кішок і собак принесе користь і вам і вашому улюбленцю. Що стосується вас, то ви зможете спокійно насолоджуватися спілкуванням з ним, не побоюючись періодичних концертів по кілька разів на рік, позбудетеся від неприємних запахів в домі, вам не доведеться морочити голову - куди подіти численне потомство - адже кішка здатна за своє життя принести до 200 кошенят!

Якщо говорити про вашого підопічного, то кастрація собак і кішок дасть можливість знизити ризик появи новоутворень молочних залоз, уникнути новоутворень в яєчниках і матці, піометри (це найчастіше захворювання, коли виникає гнійне запалення матки, гній накопичується в порожнині її рогів і тіла). Некастровані тварини піддаються високому ризику захворіти на сечокам'яну хворобу, рак насінників, простатитом, аденомою передміхурової залози. Стерилізація собак показана і в тому випадку, якщо у них спостерігаються помилкові вагітності. Інакше, з віком у 90% з них розвинеться мастопатія та новоутворення молочних залоз, виникнуть серйозні проблеми з яєчниками і маткою.

Стерилізація і кастрація собак

Більшість ветлікарів вважають, що кращий вік - це 8 - 10 місяців. Перша тічка у суки настає саме в цьому віці. І проведення процедури до неї зводить ризик гінекологічних захворювань до мінімуму. Не варто тягнути і з кастрацією кобеля. Якщо процедуру провести до його остаточної дорослості, то сексуальний розвиток загальмується і в майбутньому вам не доведеться виправляти проблеми з поведінкою і ставленням до інших собак. Якщо ви хочете з якихось причин отримати потомство від своєї собаки, то процедуру можна перенести на більш пізній час - після отримання одного або двох приплодів.

Коли це необхідно для собак?

  • Якщо собака дуже агресивна.
  • У випадках надмірної статевої активності.
  • При наявності патологій статевих залоз.
  • При серйозних патологіях сечостатевої системи.

Стерилізація і кастрація котів

Оптимальний вік проведення процедури для котів - 8-9 місяців. До цього часу їх організм досить розвинений, але вони ще не почали мітити територію. Якщо процедуру провести раніше, то сечовипускальний канал залишиться дуже вузьким, що стане великою проблемою при сечокам'яній хворобі. Оптимальний вік для стерилізації кішок - не молодше десяти місяців або одного року. Молодше рекомендується стерилізувати кішок, тільки якщо вони виявляють занадто високу статеву активність. Перед операцією не годуйте пацієнта на ніч, щоб не було блювоти під час анестезії. Воду можна залишити. Після проведення процедури лікар докладно розповість вам всі нюанси догляду за твариною.

Коли це потрібно для котів ?

  • постійне подразнююче нявкання, особливо по ночах;
  • бійки з іншими котами, отже, зростають ризики отримати серйозні травми, а також підхопити інфекцію від чужих тварин;
  • прояви статевого полювання по відношенню до людей, іграшок та інших об'єктів;
  • інстинкт змушує кота «мітити» територію;
  • тварина стає агресивною, псує одяг, меблі і т.д.