Стерилізація котів і собак

Оцініть матеріал!
(34 голосів)

Сьогодні ветеринари пропонують кілька способів стерилізації, які відрізняються один від одного тактикою проведення процедури. Розглянемо, як стерилізують собак і кішок, і які види операцій рекомендовані фахівцями.

Стерилізація, кастрація, перев'язка труб - чим відрізняються?

Для початку, давайте розберемося трохи в термінах, так як багато в них плутаються - кастрація, стерилізація, перев'язка труб і т.д.

  • Стерилізація (лат. «Знепліднювання») - позбавлення можливості мати нащадків. Відноситься цей термін до особин і жіночої, і чоловічої статі. А ось способи стерилізації можуть бути різні.
  • Кастрація - видалення статевих залоз, тобто у самців видаляються насінники, у самок - яєчники. Таким чином, припиняється вироблення статевих гормонів, у самців пропадає інтерес до самок, у самок припиняються тічки.

Так само стерильності тварин можна досягти і без видалення статевих залоз. Самцям в цьому випадку проводять перетин сім'япроводу, самкам - видаляють матку при збереженні яєчників.

Операції можуть проводитися класичним «відкритим» способом, за допомогою лапаротомії - розсічення черевної стінки, але все більш затребуваними стають лапароскопічні операції.

Лапароскопічні операції проводяться на високотехнологічному обладнанні кваліфікованими фахівцями.

Лапароскопічна стерилізація

Лапароскопічна стерилізація

Лапароскопія - це найбільш щадний метод стерилізації домашніх вихованців. Суть методу: в черевній порожнині роблять 2-3 проколи, через які вводять в черевну порожнину оптику (відеокамеру) і спеціальні маніпулятори. Зображення в багаторазовому збільшенні виводиться на екран, за допомогою маніпуляторів видаляють яєчники (ця процедура називається лапароскопічна оваріоектомія) або яєчники і матку (= оваріогістеректоміі). Таким же способом проводять кастрацію псів-крипторхів, у яких один або обидва насінники знаходяться в черевній порожнині.

Залежно від виду, розміру, стану органів і індивідуальних особливостей вся процедура займає від 15 до 40 хвилин. Після закінчення операції тварину переводять у відділення інтенсивної терапії (стаціонар). Вихід тварини з наркозу повинен проходити повністю під контролем лікарів!

Переваги лапароскопії

  • мінімальна травма. Немає розрізу, а значить ми не травмуємо тканини пацієнта.
  • мінімальний біль. Цей пункт випливає з попереднього і має величезне значення для фізичного і психологічного здоров'я вихованця!
  • мінімальний відновлювальний період. Через 2-3 дні тварини практично повністю відновлюються.
  • відсутність ризику утворення післяопераційної грижі (найбільш часте ускладнення при класичних операціях на черевній порожнині).
  • немає необхідності обробляти післяопераційні шви зважаючи на їх відсутність.
  • мінімальний ризик інфікування, так як операція виконується стерильними інструментами (багато з яких одноразові), немає прямого контакту внутрішніх органів з навколишнім середовищем.
  • мінімальна крововтрата.
  • максимальна візуалізація: збільшене зображення на моніторі дозволяє хірурги повністю проконтролювати залишкове кровотеча і провести огляд майже всіх органів черевної порожнини (часто таким чином ми можемо побачити патологію будь-якого органу на початковому етапі).
  • можливість поєднати стерилізацію з профілактичною гастропексією!

Для чого стерилізувати тварин

Стерилізація кішок і собак принесе користь і вам і вашому улюбленцю. Що стосується вас, то ви зможете спокійно насолоджуватися спілкуванням з ним, не побоюючись періодичних концертів по кілька разів на рік, позбудетеся від неприємних запахів в домі, вам не доведеться морочити голову - куди подіти численне потомство - адже

Кішка здатна за своє життя принести до 200 кошенят!

Стерилізація тварин в Івано-Франківську

Якщо говорити про вашого підопічного, то кастрація собак і кішок дасть можливість знизити ризик появи новоутворень молочних залоз, уникнути новоутворень в яєчниках і матці, піометри (це найчастіше захворювання, коли виникає гнійне запалення матки, гній накопичується в порожнині її рогів і тіла). Некастровані тварини піддаються високому ризику захворіти на сечокам'яну хворобу, рак насінників, простатитом, аденомою передміхурової залози. Стерилізація собак показана і в тому випадку, якщо у них спостерігаються помилкові вагітності. Інакше, з віком у 90% з них розвинеться мастопатія та новоутворення молочних залоз, виникнуть серйозні проблеми з яєчниками і маткою.

Коли стерилізувати собаку?

Більшість ветлікарів вважають, що кращий вік - це 8 - 10 місяців. Перша тічка у суки настає саме в цьому віці. І проведення процедури до неї зводить ризик гінекологічних захворювань до мінімуму. Не варто тягнути і з кастрацією кобеля. Якщо процедуру провести до його остаточної дорослості, то сексуальний розвиток загальмується і в майбутньому вам не доведеться виправляти проблеми з поведінкою і ставленням до інших собак. Якщо ви хочете з якихось причин отримати потомство від своєї собаки, то процедуру можна перенести на більш пізній час - після отримання одного або двох приплодів.

Які показання для стерилізації собак?

  • Якщо собака дуже агресивна.
  • У випадках надмірної статевої активності.
  • При наявності патологій статевих залоз.
  • При серйозних патологіях сечостатевої системи.

Коли стерилізувати кішку?

Оптимальний вік проведення процедури для котів - 8-9 місяців. До цього часу їх організм досить розвинений, але вони ще не почали мітити територію. Якщо процедуру провести раніше, то сечовипускальний канал залишиться дуже вузьким, що стане великою проблемою при сечокам'яній хворобі. Оптимальний вік для стерилізації кішок - не молодше десяти місяців або одного року. Молодше рекомендується стерилізувати кішок, тільки якщо вони виявляють занадто високу статеву активність. Перед операцією не годуйте пацієнта на ніч, щоб не було блювоти під час анестезії. Воду можна залишити. Після проведення процедури лікар докладно розповість вам всі нюанси догляду за твариною.

Які показання для стерилізації котів?

  • постійне подразнююче нявкання, особливо по ночах;
  • бійки з іншими котами, отже, зростають ризики отримати серйозні травми, а також підхопити інфекцію від чужих тварин;
  • прояви статевого полювання по відношенню до людей, іграшок та інших об'єктів;
  • інстинкт змушує кота «мітити» територію;
  • тварина стає агресивною, псує одяг, меблі і т.д.

 

Ціни на стерилізацію котів та собак в мережі ветеринарних клінік "ОлВет"

Операції на органах сечевидільної і репродуктивної систем

Ендоскопічна кастрація кобеля крипторха (вагою 20-40 кг) шт 3300
Ендоскопічна кастрація кобеля крипторха (вагою понад 40 кг)  шт 3630
Ендоскопічна кастрація кобеля крипторха (вагою до 20 кг) шт 3080
Ендоскопічна кастрація кота крипторха (з вартістю анестезії) шт 2200
Ендоскопічна оваріогістероектомія кішки (з вартістю анестезії) шт 2610
Ендоскопічна оваріогістероектомія суки (вагою 20-40 кг, з вартістю анестезії) шт

4925

Ендоскопічна оваріогістероектомія суки (вагою більше 40 кг, з вартістю анестезії) шт 5685
Ендоскопічна оваріогістероектомія суки (вагою до 20 кг, з вартістю анестезії) шт 4350
Кастрація кобеля вагою 20-40 кг (з вартістю анестезії) шт 1945
Кастрація кобеля вагою понад 40 кг (з вартістю анестезії) шт 2240
Кастрація кобеля вагою до 20 кг (з вартістю анестезії) шт 1660
Кастрація кобеля крипторха вагою 20-40 кг шт 2220
Кастрація кобеля крипторха вагою до 20 кг шт 1960
Кастрація кобеля крипторха вагою понад 40 кг шт 2485
Кастрація кота (з вартістю анестезії) шт 1095
Кастрація кота крипторха (з вартістю анестезії) шт 1700
Кастрація кролика (самець) шт 1320
Стерилізація кішки (з вартістю анестезії) шт 1740
Стерилізація кролика (самка) шт 2750
Стерилізація суки (вагою 20-40 кг) шт 3435
Стерилізація суки (вагою понад 40 кг) шт 4040
Стерилізація суки (вагою до 20 кг) шт 2945
Детальніше в цій категорії: « Стаціонар УЗД тварин »