Найбільш поширеним у діагностиці є дослідження крові, саме кров найбільше розкаже нам про стан та функціональність організму тварини.
Для цього виконуються такі аналізи як:
- ЗАК (загальний аналіз крові) – один із найбільш поширених аналізів у ветеринарній практиці, дозволяє нам виявляти запальний процес, слідкувати за процесом лікування, виявляти захворювання крові (анемія). Проводиться ЗАК двома методами, за допомогою автоматичного аналізатора та вручну;
- Біохімічний аналіз – другий по рутинності аналіз. Виконується він за допомогою біохімічного аналізатора, та дає нам можливість дослідити функціональних органів: печінковий профіль та нирковий профіль;
- Для оцінки роботи кісткового мозку (особливо після анемій) проводиться підрахунок ретикулоцитів – це молоді еритроцити що не мають ядра, проте містять зернисто-нитчасті включення. Підрахунок проводиться за допомогою мікроскопії, мазки зафарбовуються спеціальним фарбником;
- Коагулограма – метод дослідження, що дозволяє нам оцінити швидкість згортання крові;
- Аналіз на кровопаразити,
Окрім дослідження крові, в лабораторній діагностиці не менш інформативним є дослідження сечі. Фізико – хімічні властивості сечі розкажуть нам про стан сечовидільної системи та організму, а також допоможуть виявити запальні процеси.
Також важливим є дослідження калу, яке дасть нам можливість оцінити функціональність кишківнику чи виявити паразитів та найпростіших, принцип якого базується на методі флотації та мікроскопії.
Не менш важливими методами в постановці діагнозу є цитологія. Зміну організму на клітинному рівні можна побачити тільки при великому збільшенні мікроскопа.
Незамінним в діагностиці є і мікроскопія мазків — відбитків та зішкрібів зі шкіри, завдяки яким можна визначити природу патології та оцінити ступінь запалення.
І слід пам’ятати, що лабораторна діагностика не є основою для постановки діагнозу, а тільки одним із ключів який допоможе лікарю в постановці діагнозу, та правильно підібраному лікуванню.
Гематологічні дослідження
Аналіз крові можна розділити на кілька великих груп:
Загальний (клінічний аналіз крові). Це дослідження складу крові — червоної (еритроцити) і білої (лейкоцити) а так само їх співвідношення з плазмою. Завдяки цьому ми можемо визначити чи є анемія, чи є системне запалення і якої вона природи. Це одне з найбільш часто проведених досліджень, тому, що дозволяє оцінити загальний стан організму.
Біохімічний аналіз крові — дослідження крові на ферменти й органічні (білок, глюкоза), неорганічні сполуки (кальцій фосфор, калій). Біохімічний аналіз крові дозволяє досліджувати функціональний (тобто як орган працює) стан органу. Біохімічний аналіз крові містить велику кількість показників. Ветеринарний лікар вибирає ті, які допоможуть в діагностиці вашого пацієнта.
- Аналіз крові на наявність збудника (ПЛР) і антитіл на нього (ІФА). Полімеразно-ланцюгова реакція дозволяє визначити наявність вірусу в крові по специфічних для нього дільницях ДНК.
- ІФА (імуноферментний аналіз) дозволяє визначити наявність антитіл (клітини виробляються імунною системою у відповідь на потрапляння вірусу) в крові. Існує як якісний (так / ні) так і кількісний (кількість антитіл). Для кожного захворювання застосовується або один, або інший (а часто й обидва) методи.
- Аналіз на кровопаразитів. Дослідження крові на наявність мікрофілярій (дирофіляріоз), бабезіоз (піроплазмоз), лейшманіоз, ерліхіоз і інші. Методика заснована на візуальному визначенні (мікроскоп) включень в клітинах крові.
Наша клініка має власну лабораторію, що дає можливість провести практично весь спектр досліджень в найкоротший час на базі клініки. Це дозволяє максимально швидко встановити діагноз або провести передопераційне обстеження.
Цитологічні / мікроскопічні дослідження
Мікроскопічне дослідження клітин з уражених ділянок тканин або органів. Дозволяє визначити наявність запалення, його причини (бактерії, дріжджові гриби), виявити атипові клітини (попередній висновок злоякісності новоутворення). Дуже широко застосовується в дерматології та онкології. Також застосовується для визначення оптимального дня в'язки у сук. Більшість цитологічних досліджень проводиться на базі нашої клініки. Мікроскопічне дослідження застосовується для візуалізації більших об'єктів — суперечки дерматофітів (лишай), паразитів (коростявих кліщів), яйця глист та інше.
Дослідження сечі
Це дослідження дозволяє діагностувати захворювання сечового апарату. Проводиться як для вивчення фізико-хімічних властивостей сечі (кислотність, щільність, колір, каламутність) так і для визначення складу — білок, кетони, глюкоза, уробіліноген, гемоглобін. Окремо потрібно відзначити мікроскопічне дослідження осаду (еритроцити, лейкоцити, відмерлі клітини сечового міхура, нирок, сечовивідних шляхів, кристали сечових солей).
Устаткування лабораторії нашої клініки дозволяє провести весь спектр досліджень сечі.
Ознайомитись з цінами на послуги лабораторної діагностики, можна за цим посиланням.