УЗД для тварин

Оцініть матеріал!
(6 голосів)

Що таке ультразвукова діагностика тварин

УЗД - це один з найбільш поширених діагностичних методів дослідження. Отримання зображення базується на здатності ультразвукових хвиль відбиватися від тканин. На відміну від рентгенівського зображення (яке по суті є тінню органу) ультразвук дозволяє отримати зображення органу як би в розрізі. Ультразвукове дослідження є експертним дослідженням структури органу. Для ультразвуку ідеальним середовищем (т.зв. акустичним вікном) є рідина - те, що для рентгенівських променів є перешкодою, і навпаки - ультразвукові промені не проникають через повітря, а рентгенівські промені прекрасно через нього проходять. Внаслідок цього ці два методи дослідження є взаємодоповнюючими. Те що недоступно для рентгена добре видно на УЗД і навпаки.

Якісна діагностика за допомогою доплерографа

Окремо потрібно сказати про таку дуже діагностично значиму можливість ультразвукового устаткування як доплерографія. Метод заснований на можливості визначати за допомогою ультразвуку швидкість і напрямок руху частинок (еритроцитів в крові). Завдяки цьому можливо досліджувати швидкість і кількість крові в органах. Це дозволяє діагностувати приховані патології серця, оцінити кровопостачання тканин (показово для новоутворень - чим більше пухлина васкуляризована, тим більша ймовірність її злоякісності), кровотік в органах (рання діагностика хронічної ниркової недостатності).

Яким буває обладнання для УЗД

Ультразвуковие апарати відрізняються за якістю одержуваного зображення і по додаткових можливостях- допплерівські дослідження (постійнохвильові, імпульснохвильові, енергетичні, кольорово картріровані) а так само по встановленому програмному забезпеченню. Також важливим є тип датчика - лінійний датчик дозволяє дуже детально досліджувати підшкірні і неглибоко розташовані структури; конвексний датчик застосовується для дослідження органів черевної порожнини, а датчик з фазуванням грат для дослідження серця.

Наша клініка має апарат експертного класу з лінійним, мікроконвекснійним датчиком фазування, який дозволяє проводити весь спектр ультразвукових досліджень (в т.ч. допплерометрію).

Які переваги ультра-звукової діагностики тварин

  • ветеринари можуть оглянути внутрішні органи тварини без заподіяння йому шкоди;
  • ветеринарне УЗД доступніше і дешевше комп'ютерної, а також магнітно-резонансної томографії;
  • можливість дослідження внутрішніх органів тварини в реальному часі (спостереження за рухом кишечника, скороченням серця, рухом плода при вагітності).
Детальніше в цій категорії: « Стерилізація Анестезія »