Стоматолог для тварин

Оцініть матеріал!
(10 голосів)

Більш ніж у 90% собак і кішок протягом життя зустрічаються стоматологічні захворювання.

Коли ж необхідно йти на прийом до ветеринарного стоматолога?

Якщо ви виявили у свого вихованця наступні симптоми:

  • Неприємний запах з пащі або домішки крові в слині;
  • Відкладення зубного каменю на поверхні зубів;
  • Зуби стали рухливими;
  • Змінився колір зуба, порушена його цілісність або розташування в зубному ряду, що призводить до травмування ясен, неба або інших зубів;
  • Запалення тканин навколо зубів;
  • Набряки, абсцеси, свищі в підочній області або області щелеп.

У 80% тварин старше 4-х років виникає пародонтит. Найчастіше це захворювання розвивається через утворення зубного каменю, який руйнує зубодесневу зв'язку, яка утримує зуб в лунці щелепної кістки.

Як утворюється зубний камінь?

На зубах тварин залишаються дрібні частинки їжі, які є живильним середовищем для мікроорганізмів, що мешкають в ротовій порожнині. На зубах утворюється м'який зубний наліт. По суті це суміш бактерій і клейких мукополісахаридів, які вони виділяють. Якщо зубний наліт не видалити, він твердне, завдяки мінералам, що містяться в слині, і трансформується в зубний камінь. Тобто зубний камінь - це скупчення бактерій, які постійно перебувають в ротовій порожнині вашого вихованця і негативно впливають на стан зубів і тканин навколо зубів. Кішки і собаки постійно ковтають мікроорганізми і вироблені імітоксіни, що може привести до захворювань нирок і шлунково-кишкового тракту.

У домашніх умовах безпечно можна видалити лише м'який зубний наліт, самостійне зняття твердого зубного каменю може привести до травмування ясен. Також дуже важливо видалити не тільки видимі на коронці зуба відкладення, але й ті, що розташовані під яснами.

Що таке професійна чистка зубів у тварин?

У більшості випадків при проведенні професійного чищення необхідно використовувати загальну анестезію, щоб процедура була проведена якісно і комфортно для вашого вихованця. Перед зняттям зубних відкладень тварину оглянуть і при необхідності проведуть додаткові лабораторні дослідження, щоб анестезія була максимально безпечною.

Професійне чищення зубів - це втілення 2-х основних напрямків в ефективному лікуванні та профілактиці пародонтиту: Scaling і Planing (SRP - Scaling and Root Planing) - зняття зубних відкладень за допомогою ультразвуку і механічного вирівнювання поверхні кореня спеціальними інструментами. Після зняття зубних каменів залишається шорстка поверхня кореня, в пародонтальних кишенях є грануляції (захисні розростання епітелію, пронизані капілярами), зубна бляшка, що є каталізатором у розвитку пародонтиту, так само залишається на поверхні коренів зубів. Саме очищення поверхні кореня від зубної бляшки, грануляцій і залишків зубного каменю можливо за допомогою пленінга (вирівнювання кюрет)

Для найбільш ретельного видалення зубного каменю, його попередньо фарбують спеціальними фарбами-індикаторами. Після видалення зубних відкладень поверхню зубів стає шорсткою і наліт на зубах утворюється в кілька разів швидше, ніж раніше. Пояснюється це тим, що до шорсткої поверхні все прилипає набагато краще і швидше ніж до гладкої. Саме тому, заключним етапом професійної гігієнічної чистки зубів, є їх полірування за допомогою спеціальних гумок, щіточок та паст.

Профілактика утворення зубного каменю в домашніх умовах

Краще займатися профілактикою захворювання, ніж його лікувати. Тварини не можуть самостійно піклуватися про здоров'я ротової порожнини. Рекомендовано чистити зуби вашому улюбленцю принаймні 2-3 рази на тиждень. Важливо використовувати спеціальні зубні пасти для кішок і собак, які безпечні при ковтанні.

Годування сухим кормом уповільнює утворення зубного нальоту. При поїданні сухих кормів в ротовій порожнині залишається набагато менше частинок їжі. Розкусування крекетів допомагає зчистити наліт з поверхні зубів. При активному жуванні утворюється більша кількість слини, яка змиває залишки корму. Дуже важливо, щоб розміри крокет відповідали розміру собаки.

У нашому зоомагазині продається величезна кількість дентальних іграшок і ласощів, які допомагають зчистити залишки корму і м'який наліт з поверхні зубів.

Профілактичний огляд у ветеринарного стоматолога

На жаль, наші домашні улюбленці не можуть розповісти про біль. До того ж тварини набагато краще переносять біль, що ускладнює діагностику на початкових стадіях захворювання. Лише 10-15% стоматологічних захворювань, можливо, діагностувати в домашніх умовах.

Тому так важливі регулярні огляди ротової порожнини в клініці.

  • У молодих тварин 1 раз в рік
  • Старше 4-х років раз у півроку.
  • Карликові породи собак (йорки, той-тер'єри, чихуахуа і т.д.) 1 раз в 5-6 міс.
Детальніше в цій категорії: « Лабораторія