Грумінг

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Що таке грумінг?

Грумінг — це комплекс косметичних та гігієнічних процедур для тварин. Багато хто з нас ставиться до домашніх тварин, як до справжніх друзів, які потребують уваги та догляду. Для регулярного дотримання гігієни, поліпшення терморегуляції вихованців, навіть зміни їхнього іміджу власники нерідко бувають зі своїми чотирилапими друзями в спеціальних салонах або намагаються самостійно впоратися з перукарськими навичками. Грумінг сьогодні є невід'ємною частиною процедур, пов'язаних з косметикою та гігієною, необхідних домашнім вихованцям.

Види грумінгу

Розрізняють кілька видів грумінгу для собак. Розглянемо докладніше.

Види грумінгу

 • Гігієнічний – домашні процедури для догляду, спрямовані на підтримку гігієни тварини.
 • Професійний – виконується у спеціалізованих салонах. Включає процедури з догляду та модельні стрижки.
 • Естетичний грумінг – фігурна стрижка шерсті, відбілювання зубів, татуаж та інші процедури, що виконуються з метою підготовки тварини до виставок та фотосесій.

Чи потрібен вашій домашній тварині грумінг (стрижка)?

Відповідь тут однозначна – так! Адже догляд необхідний не тільки для краси, а в першу чергу для здоров’я. Бажання доглядати за своїм улюбленцем – це прекрасно. Проте, це не привід для імпровізації, тому не бійтеся отримати необхідні знання та звернутися за допомогою до ветеринара чи грумера, щоб дізнатися про деякі важливі нюанси. Це допоможе надалі самостійно правильно доглядати за тваринкою вдома. Насамперед потрібно розуміти, що здорова шкіра, блискуча шерсть залежить від харчування, та способу життя вашої тварини, а потім уже від кратності обслуговування чи якості косметики. 

Неправильні дії або невідповідні засоби можуть спричинити ряд проблем зі шкірою, шерстю та призвести до страху перед необхідними процедурами в майбутньому(обрізанні кігтів, купанні, вичісуванні, страх звуку фена, ножиць і т.п.), тому, щоб хвостик був здоровим, вихованим, красивим і щасливим, вам знадобиться багато любові, терпіння і кілька наших порад.

Коли починати привчати тваринку до грумінгу?

Коли починати привчати тваринку до грумінгу?

Чим раніше, тим краще! Ціль першого грумінгу не є зробити ідеальну стрижку, ідеально вичистити вушка чи підстригти кігті. Наше завдання привчити до процедур! Допомогти тварині зрозуміти, що вони є безпечними. Виховати, виробити правильну звичку у малюка набагато легше, ніж у дорослої собаки. Процес виховання не швидкий і потребує спільної праці та витривалості.

Важливі дії в момент привчання цуценят до процедур

 1. Місце для грумінгу має закріпитися у собаки з роботою, а не грою. Ви, як господар, повинні розуміти, що грумінг – це не розвага.
 2. Розподіляйте час раціонально, не загравайте з цуценям і не вмовляйте. Дійте рішуче і не давайте слабинку.
 3. Якщо ви будете погладжувати собаку, жаліти, заспокоювати, то своїми ласкавими діями тільки закріпите страх.
 4. Ні в якому разі не проявляйте агресію, не підвищуйте голос і намагайтеся не перестаратися з домінуванням.

Робіть все акуратно, плавно, щоб не викликати у вихованця негативних асоціацій надалі. Випадкова подряпина, шум можуть спровокувати переляк. Виробивши звичку і позитивний досвід, собака не буде переживати кожну процедуру як тортуру.

Як часто купати?

Грумінг - як часто купати тваринку?

Єдиної відповіді для всіх не існує. Потрібно враховувати індивідуальні, породні особливості тварини та її призначення (мисливець, охоронець, компаньйон, виставкова тварина).
Собак, які мешкають в домі вважається нормою купати в міру забруднення, а це в середньому один раз в 10 днів. Перед купанням потрібно добре розчесати шерсть тварини. Котів купати не обов'язково!!

Обов'язковим при домашньому догляді за шерстю котів є вичісування.Тому в «косметичці» тварини обов’язково повинні бути пуходерка і гребінь. А ще можна озброїтися рукавичкою-гребінцем.

Як часто вичісувати?

Що стосується частоти вичісування, то довгошерстим кішкам таку процедуру бажано проводити щодня, щоб уникнути сплутування шерсті та появи ковтунів. Короткошерстих кішок слід чесати приблизно один раз на тиждень. Якщо все ж з’явилися ковтуни й самостійно з ними впоратися не виходить, варто звернутися до грумера. В таких випадках допустима гігієнічна стрижка.

Які інструменти використовувати?

Які інструменти ми використовуємо в грумінгу

Неможливо провести якісно грумінг без відповідних інструментів. До них відносяться:

 • ножиці,
 • щітки,
 • гребінці,
 • кігтерізи,
 • фурмінатори,
 • пуходерки.

Яку косметику використовувати?

Яку косметику ми використовуємо для грумінгу?

Основні засоби, які потрібні для догляду – це шампунь, кондиціонер, лосьйони для чищення вух і очей. Але і тут є нюанси. Наприклад, якщо у хвостика кучерява або білосніжна шерсть, то тут потрібна спеціалізована косметика.

Не відповідні засоби, чи їх використання можуть призвести до зниження імунітету шкіри, погіршення стану, виснаження шерсті і її випадіння, жирності або сухості шкіри.

Ми рекомендуємо до використання засоби ось таких виробників:

 • Iv San Bernard (Ів Сан Бернар),
 • CrownRoyal (Кроун Роял),
 • Chris Christensen (Кріс Крістенсен)
 • Artero (Артеро)
 • Wahl (Воул),
 • ShowTech (ШоуТеч)
 • Oster (Ocтер),
 • TropiClean (Тропі Клін) та інші.

Перед тим, як нанести на тварину шампунь, кондиціонер, його слід розчинити у вказаних пропорціях з водою!

Для більш детальної інформації звертайтеся за телефонами:

 

(095) 103-66-46 

(068) 973-71-70

 

Запрошуємо на грумінг у відділення ОлВет за адресою І.Мазепи,183/1
Ми любимо свою роботу і знаємо все про догляд за тваринами!

Поширені запитання

Якщо у власника виникла гостра потреба покупати чи постригти тварину в салоні, а всі потрібні щеплення ще не зроблені, чи не завершився карантин, в такому разі або ми приймаємо таку тваринку у відповідно відведений день, коли в салоні не було інших тварин, приміщення, стіл попередньо підготовлені, власник приносить тваринку на руках, не дозволяє іти самостійно і т.д. Потрібно вказати цей момент при записі на обслуговування. Якщо ситуація не є критичною, то можна таких тварин обслуговувати в домашніх умовах.

Ви можете зателефонувати в адміністрацію ОлВет або ж звернутись напряму до фахівця за телефонами: (095)103-66-46, (068) 973-71-70

У найближчому майбутньому ми плануємо впровадити послугу самообслуговування, усі деталі згодом!

Детальніше в цій категорії: « Зоотовари