Грумінг

Оцініть матеріал!
(34 голосів)

Що таке грумінг?

Грумінг — це комплекс косметичних та гігієнічних процедур для тварин. Багато хто з нас ставиться до домашніх тварин, як до справжніх друзів, які потребують уваги та догляду. Для регулярного дотримання гігієни, поліпшення терморегуляції вихованців, навіть зміни їхнього іміджу власники нерідко бувають зі своїми чотирилапими друзями в спеціальних салонах або намагаються самостійно впоратися з перукарськими навичками. Грумінг сьогодні є невід'ємною частиною процедур, пов'язаних з косметикою та гігієною, необхідних домашнім вихованцям.

Види грумінгу

Розрізняють кілька видів грумінгу для собак. Розглянемо докладніше.

Види грумінгу

  • Гігієнічний – домашні процедури для догляду, спрямовані на підтримку гігієни тварини.
  • Професійний – виконується у спеціалізованих салонах. Включає процедури з догляду та модельні стрижки.
  • Естетичний – фігурна стрижка шерсті, відбілювання зубів, татуаж та інші процедури, що виконуються з метою підготовки тварини до виставок та фотосесій.

Чи потрібна домашній тварині стрижка?

Звичайно що відповідь тут позитивна! Догляд важливий не тільки для зовнішнього вигляду, він потрібний для здоров’я. Якщо ви навчитесь доглядати за своєю тваринкою, це піде на користь вам обидвом. Проте, не потрібно імпровізувати. не бійтеся отримати необхідні знання та проконсультуватись у ветеринарного фахівця чи грумера. Це допоможе надалі самостійно правильно доглядати за тваринкою вдома. Насамперед потрібно розуміти.що здорова шкіра блискуча шерсть залежить від харчування та способу життя вашої тварини, а потім уже від кратності обслуговування чи якості косметики.

Якщо користуватись сумнівними засобами та ще й робити все неправильно, можуть бути негаразди зі шкірою. шерстю та зрештою призвести до недовіри тварини до майбутніх процедур, таких як обрізання кігтів, купання, вичісування, страх; звук фена, ножиць і т.п. Тому, якщо хочете, щоб ваш вірний друг був здоровеньким та красивим, мав хороші манери та виховання, потрібно запастись терпінням, а поки почитайте декілька наших порад.

Коли починати привчати тваринку до стрижки?

Коли починати привчати тваринку до грумінгу?

Чим раніше, тим краще! Ціль першого візиту не є зробити ідеальну стрижку, ідеально вичистити вушка чи підстригти кігті. Наше завдання привчити до процедур! Допомогти тварині зрозуміти, що вони є безпечними. Виховати, виробити правильну звичку у цуценят значно легше, ніж у собак дорослого віку. Виховання тваринки доволі тривалий процес і вимагає від обидвох сумлінної праці та натхнення

Важливі дії в момент привчання цуценят до процедур

  1. У собаки повинно бути відчуття, що вона виконує роботу, а не грається. Саме тому місце, де відбуватимуться процедури повинно асоціюватись з робочим місцем, а не з розвагами.
  2. Правильно розподіляйте та плануйте свій час, не бавтесь з цуценям. Проявіть стійкість і не піддавайтесь емоціям, дійте рішуче.
  3. Жалість та ласки, проявлені до собаки тільки закріплять у неї недовіру та боязнь до процедур. Не підвищуйте голос і не поводьтесь агресивно. Не потрібно доводити що ви домінуєте.

Поводьтесь врівноважено, дійте акуратно без негативних асоціацій у тваринки. Будь-яка неправильна дія може спровокувати страх і переляк. Такі кроки дадуть позитивний результат у майбутньому, собака з легкістю буде проходити усі процедури.

Як часто купати?

Грумінг - як часто купати тваринку?

Єдиної відповіді для всіх не існує. Потрібно враховувати індивідуальні, породні особливості тварини та її призначення (мисливець, охоронець, компаньйон, виставкова тварина).
Собак, які мешкають в домі вважається нормою купати в міру забруднення, а це в середньому один раз в 10 днів. Перед купанням потрібно добре розчесати шерсть тварини. Котів купати не обов'язково!!

В косметичці тваринки завжди мають бути присутні гребінець та пуходерка. Також в пригоді стане рукавичка-гребінець.

Як часто вичісувати?

Якщо говорити про вичісування, то кішкам з довгою шерстю така процедура потрібна кожного дня, щоб запобігти ковтунам та сплутування шерсті. Кішок з короткою шерстю рекомендуємо вичісувати раз на тиждень. Якщо в результаті ваших намагань не вдалось уникнути ковтунів, звертайтесь до нас! Також проведемо гігієнічну стрижку.

Якими інструментами користатись?

Які інструменти ми використовуємо в грумінгу

Щоб грумінг відбувся якісно, потрібно мати необхідні інструменти. Ось їх перелік:

  • гребінець,
  • ножиці,
  • кігтеріз,
  • щітка,
  • пуходерка.
  • фурмінатор.

Яку косметику використовувати?

Яку косметику ми використовуємо для грумінгу?

До основних засобів по догляду відносяться: кондиціонер, шампунь, засоби для очей та вух. Для тваринок з шерстю білосніжного кольору знадобиться спеціальна косметика.

Не відповідні засоби, чи їх використання можуть призвести до зниження імунітету, погіршення загального стану, виснаження шерстяного покриву і його випадіння, сухості та жирності шкіри.

Ми рекомендуємо до використання засоби ось таких виробників:

  • Iv San Bernard (Ів Сан Бернар),
  • CrownRoyal (Кроун Роял),
  • Chris Christensen (Кріс Крістенсен)
  • Artero (Артеро)
  • Wahl (Воул),
  • ShowTech (ШоуТеч)
  • Oster (Ocтер),
  • TropiClean (Тропі Клін) та інші.

Перед тим, як нанести на тварину шампунь, кондиціонер, його слід розчинити у вказаних пропорціях з водою!

Запис на приймання

Для запису на приймання скористайтесь онлайн формою:

Записатись

Для більш детальної інформації звертайтесь за телефонами

(095) 103-66-46 / (068) 973-71-70

Запрошуємо у відділення ОлВет за адресою І.Мазепи,183/1

Поширені запитання

Якщо у власника виникла гостра потреба покупати чи постригти тварину в салоні, а всі потрібні щеплення ще не зроблені, чи не завершився карантин, в такому разі або ми приймаємо таку тваринку у відповідно відведений день, коли в салоні не було інших тварин, приміщення, стіл попередньо підготовлені, власник приносить тваринку на руках, не дозволяє іти самостійно і т.д. Потрібно вказати цей момент при записі на обслуговування. Якщо ситуація не є критичною, то можна таких тварин обслуговувати в домашніх умовах.

Ви можете зателефонувати в адміністрацію ОлВет або ж звернутись напряму до фахівця за телефонами: (095)103-66-46, (068) 973-71-70

У найближчому майбутньому ми плануємо впровадити послугу самообслуговування, усі деталі згодом!

Детальніше в цій категорії: « Зоотовари