Офтальмологічні захворювання займають значну область у ветеринарній практиці. Ветеринарна офтальмологія розглядає не тільки захворювання очного яблука, але і патології допоміжного апарату ока - вік, слізних залоз, орбіти, провідних нервових шляхів.
З якими скаргами на захворювання очей до нас звертаються
Офтальмологічні скарги з якими власники тварин звертаються до ветеринарної клініки, як правило, досить одноманітні і включають сльозотечу, очні виділення різного характеру, почервоніння ока, помутніння прозорої оболонки - рогівки, прищурювання (блефароспазм), погіршення зору. При цьому причини, що викликають таку симптоматику можуть бути надзвичайно різноманітні - від різних травм і їх наслідків, до вірусних захворювань, порушення сльозопродукції, новоутворень. Природно, чарівних крапель які успішно лікували б «щось з оком» не існує і мати чіткий діагноз офтальмологічного пацієнтові так само важливо як пацієнту відділення хірургії, інтенсивної терапії чи будь якого іншого.
Як ми проводимо обстеження очей у тварин
Для того, щоб поставити діагноз тварині з офтальмологічними скаргами необхідно провести повноцінне офтальмологічне обстеження. Повний огляд складається з двох частин. Перша частина - це збір анамнезу, тобто відомостей про умови утримання і життя тварини, вакцинації, офтальмологічних скарг в минулому і на даний момент, проведеному лікуванні. Досить часто вже на цьому етапі можливо звузити спектр можливих діагнозів до 3-4 найбільш ймовірних. Другий етап офтальмологічне обстеження проводиться безпосередньо з твариною, включаючи в себе огляд окремих структур зорового апарату і ряд спеціальних діагностичних тестів і методик, таких так тест Ширмера, корнеокон'юнктівальна цитологія, тест Норна, офтальмоскопія, гоніоскопія, вимір ВГД, діагностичне фарбування, УЗД очного яблука. Тільки комплексно оцінивши результати огляду і спеціальних діагностичних тестів можна говорити про конкретний діагноз і призначити відповідне лікування.